Zdrowie

Spirulina – po co warto postawić właśnie na algi?

Swoisty smak, ważne wartości odżywcze czy wyjątkowo wysoka przyswajalność – słynna spirulina nie bez powodu bywa obecna w coraz większej liczbie shake’ów czy odżywczych posiłków. Czy dobrze jest brać ją codziennie w postaci tabletek lub dodatku do dań oraz co w istocie jej zawdzięczamy?

O cennych dla naszego zdrowia własnościach, które niepodważalnie posiada uwielbiana przez nas spirulina, chciałoby się rozwodzić nieprawdopodobnie w nieskończoność. Owa coraz częściej stosowana w na globie alga słynie z wyjątkowego wpływu na nasz organizm – z rezultatem obniża ciśnienie krwi oraz występowanie niezdrowego cholesterolu, jest sprzymierzeńcem w detoksykacji jak i również dostarcza chęci. Spirulina może być oprócz tego istotnym sojusznikiem wszystkich zmagających się z naprogramowymi kilogramami. To właśnie przez ten fakt tak często dodaje się ją do niemal każdego typu koktajli, czy także batoników. W większości przypadków natomiast spotykamy ją w roli uzupełnienia diety w pigułkach stworzonych do ciągłego zażywania. Aplikowana tymże sposobem spirulina stanowi najlepsze uzupełnienie pożądanych dla naszego organizmu związków mineralnych, mikroelementów i witamin (najczęściej A i B12). Ze względu na wysoką obecność aminokwasów zaleca  się ją przede wszystkim kobietom i mężczyznom redukującym spożycie mięsa jak również białka mleka.

Nie wspominając o przede wszystkim sugerowany su wyróżników, nasza ulubiona alga posiada również inne, o jakich czyta się troszkę mniej. Najistotniejszą z nich jest dobre wpływanie na górne drogi oddechowe czy też udowodnione skuteczne przeciwdziałanie alergicznemu nieżytowi nosa poprzez zmniejszanie problemów zapalnych. To jednak nie koniec – dowiedziono, iż spirulina jest w stanie bonusowo pomniejszać opcję otrzymania udaru mózgujak również zniwelować ubytki, które nasz człowiek poniósł w efekcie niezdrowego karmienia się. Złączenie zdrowej diety z łykaniem pastylek albo systematycznie robionych soków, w jakich występuje spirulina, posiada toteż znaczny wpływ dla kilkunastu stref naszego zdrowia. Rozsądnie będzie już w aktualnej chwili znaleźć najbardziej właściwą nam metodę jej przyjmowania oraz już przyjmować ją każdego dnia – to naturalny sposób na  wesoły nastrój, który może poza tym dobrze smakować.

Tagged , ,