Firma, Rodzina

Pomoc prawnika i psychologa bez kosztów – gdzie szukać?

Kiedy przytrafiają się problemy, nie trzeba zwlekać z poszukiwaniem pomocy. Powinniśmy o tym pomyśleć, gdy potrzebna jest porada prawna, co często jest równoważne z dodatkiem interwencji psychologa. Do kogo można udać się i szukać wsparcia, gdy zdarzy się nam coś nagłego?

Konieczne pomoc zagwarantuje Niebieska Linia – telefon zaufania

Wyjście z każdego smutnego epizodu, jeśli nie chcemy zostać samotni z narastającym problemem, to telefon zaufania Niebieskiej Linii. Jeśli wpadliśmy w kłopoty i nie damy rady bez wsparcia lub nawet porady, trzeba zadzwonić pod numer 116 123. Mamy tam do dyspozycji telefon kryzysowy Niebieskiej Linii. Możemy wykorzystać też alternatywny numer na Niebieską Linię: 800 12 00 02 z dyżurną załogą, która pomoże i pokieruje wszystkim w optymalny sposób. Jest on przeznaczony dla wszystkich dotkniętych przemocą domową. Dzwoniąc pod jeden z tych numerów z pewnością czeka na nas wsparcie psychologiczne, a fachowcy powiedzą nam, jakie kroki prawne należy podjąć, jeżeli potrzebujemy takich informacji.

Wybierz się do punktu bezpłatnej pomocy prawnej

Darmową obsługę prawną można dostać również w jednym z ponad tysiąca placówek, działających w Nad Wisłą od początku 2019 roku. To zupełnie fachowa usługa specjalistów od prawa, którzy nie wypiszą nam rachunku za usługi. Zwykle gdy pojawiają się jakieś problemy, które powinniśmy omówić ze specjalistą, najlepiej jest wpisać w okno przeglądarki stosowną frazę (najlepiej z nazwą naszej miejscowości, np. „adwokat sprawy rodzinne łódź„), gdzie czeka na nas grono fachowców z wiedzą o tym, jak sprostać naszej złożonej sytuacji. Otrzymamy tam również wiarygodne informacje na temat tego, kto i gdzie obsługuje nieodległy bezpłatny punkt opieki adwokackiej, gdybyśmy właśnie mieli problemy z opłatą za te usługi. Powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie starcza nam finansów, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Psychologiczne porady przez internet

Nie musimy decydować się na wypróbowanie  Niebieskiej Linii – w takim wypadku dobrze jest pomyszkować w sieci, by uzyskać porady psychologiczne online. W Polsce jeszcze ciężko namierzyć coś podobnego, ale strony z zagranicy najczęściej posiadają opcję rozmowy po polsku. Chociaż nie muszą to być adepci psychologii, to poświęcą nam swój czas. Pamiętajmy też o tym, że możemy iść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do psychologa – w tym wypadku jego praca nie będzie nic kosztować.