Firma, Rodzina

Jakiego rodzaju preparaty dla malucha do kąpieli?

Mycie niemowlaka to częstokroć stres dla świeżo upieczonych ojca i matki. Powstaje wówczas strach, by nie zrobić maluszkowi krzywdy, gdyż niemowlak wydaje się słaby i mizerny. Pomimo tego nie tak głęboki strach jak go nakreślają, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i trochę wprawy.

Jakiego typu są niezastąpione produkty do pluskania?

Jako pierwsze należy zorganizować miskę i leżak lub leżankę do kąpania. Poręcznie jest myć maleństwo, jeżeli misa znajduje się na filarze. W związku z tym kręgosłup rodzica może odpocząć. Ponadto niezbędny jest ręcznik z kapturkiem, którym można ekspresowo opatulić syna, by nie wyziębiło się. Najbardziej przydatny będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnej tkaniny delikatnej w dotyku, bo jest mięciutki i niezwykle precyzyjne wchłania ciecz. Na chwilę obecną posiadamy ogromny dobór preparatów do mycia dla najmłodszych, nie trzeba zaopatrywać się nazbyt dużą ilość płynów. Najodpowiedniejszy będzie środek uniwersalny, do całej sylwetki oraz włosków. Do przeprowadzenia odpowiedniej wody potrzebny będzie termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po czyszczeniu warto jest trzymać umieszczone w pobliżu wszelkie rzeczy do pielęgnowania skóry maleństwa. Zalicza się do nich: balsam bądź oliwka, maść na odparzenia, pachnące ubranie, pieluchomajtki, gruszka do noska, grzebyk do głowy.

W jaki sposób ma odbywać się płukanka naszej pociechy?

Jako pierwsze należy wyłożyć wszelkie konieczne środki do szorowania. Napełnić roztwór myjący do miski oraz poznać jej temperaturę. Ciecz ma mieć około 37 stopni. Na spód misy lub na matę kąpielową kładzie się materiał i nalewa się niewiele żelu. Kiedy wszystkie rzeczy są zrobione, możemy delikatnie układać maluszka do misy, gdy nie posiadamy podkładki antypoślizgowej ani fotelika, konieczne jest przytrzymywać noworodkowi główeczkę.

Początkowe mycia powinny być króciutkie, wystarczy pochlapać niemowlę spokojnie roztworem kąpielowym. Buźkę potrzeba myć okładem namoczonym w letniej, niezanieczyszczonej cieczy. Jeżeli maluszek jest już wykąpane, zawijamy je w położony wcześniej na półce lub tapczanie ręcznik z kapturem i dokładnie osuszamy naskórek malucha. Myje się pępek oraz nosek niemowlaka, smarujemy naskórek balsamem oraz maścią na odparzeliny, a kolejno nakładamy pieluchomajtki i nakładamy ubranko. W następnym kroku wyczesujemy włosy, tym bardziej kiedy noworodek posiada dużą ilość włosków.