Turystyka

Gdańsk taxi czy może komunikacja publiczna?

Jaki model transportu będzie najlepszy do przemieszczania się po Gdańsku? Takie właśnie pytanie musi zadać sobie bardzo wielu turystów. Zawsze możemy wybrać komunikację miejską, usługi taksówkarskie, a także wypożyczane rowery. Co więc wybrać?

Komunikacja miejska: sprawnie czy nie do końca?

Przyjezdni, wysiadający na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą z powodzeniem wybrać podróżowanie tramwajem lub autobusem – przystanki umiejscowione są przy samym dworcu. Wypada jednak pamiętać, że podróżowanie z bagażem komunikacją publiczną w Gdańsku bywa dość skomplikowane, ponadto żeby dotrzeć do celu przypuszczalnie nieuniknione będą jakieś przesiadki. Pocieszyć nas może za to fakt, że z dworca możemy dostać się bezpośrednio w okolice morza. Momentami natomiast, najczęściej kiedy posiadamy większy bagaż, rozsądnie przemyśleć wezwanie taksówki. Komunikacja miejska może być za to właściwym wyborem, jeśli chcemy przejechać się (już bez walizek) do wybranej przez nas strefy miasta. Rozsądnie jest jednak pamiętać, że nie w każde miejsce dotrzemy jednym autobusem czy tramwajem.

Taxi Gdańsk: dlaczego warto wybrać?

Czy jeżdżenie taksówką po mieście jest opłacalne? Bywa bardzo różnie. Jeśli pragniemy zaoszczędzić, a jednocześnie chętnie przemieszczamy się pieszo, to doskonale poradzimy sobie bez taksówki. Jeżeli natomiast nie możemy rozstać się z walizkami, a miejsce, w którym zamierzamy spędzić noc, znajduje się na obrzeżach miasta czy też musimy dotrzeć w konkretne miejsce, taxi najlepiej nam posłuży. Jazda taksówką ma także inne ważne zalety – znaczna większość kierowców perfekcyjnie orientuje się w uwielbianych przez turystów atrakcjach i jest w stanie polecić przyjezdnym ciekawostki warte uwagi.