Turystyka

Jak zacieśniać więzy ze współpracownikami?

Prowadzenie firmy to nieustanne wyzwania i szanse na stały rozwój – dlatego oczywistością jest, że osoby kochające pracę energiczne i kreatywne, będą starały się utworzyć zespół, który przyczyni się do rozkwitu przedsiębiorstwa. Zebranie takich pracowników to jedno, lecz podtrzymanie ich entuzjazmu, przyjazna atmosfera i stworzenie miejsca pracy, które będzie ich satysfakcjonować, to druga sprawa.

wyjścia integracyjne po pracy oraz wieczorne imprezy, mogą doskonale wpłynąć m. in. na takie aspekty jak morale pracowników, wydajność i skuteczność – podnosząc je do maksymalnego poziomu. Najmodniejszą formą integracji jest wspólny wypad na piwo, gra w kręgle, rzutki czy też… gry laserowe! Biorąc za przykład takie miasto jak bilard Łódź, wrotki czy paintball też stanowią ciekawą alternatywę. Jak wybrać najlepsze miejsce na integrację?

W pierwszej kolejności wypada skoncentrować się na charakterze współpracowników, gdyż zakłopotany i średnio zgrany team nie odniesie większych sukcesów – natomiast wspólna chęć działania będzie potęgować frajdę. Po zmożonej aktywności można zorganizować ognisko, przy którym reszta wieczoru będzie płynąć z dźwiękiem popularnych pieśni, przy rozmowach i dowcipach. Taki plan sprawdza się niemal w każdym przypadku.

Niestety paintball nie jest rozrywką dla każdego i cios kulką z farbą może okazać się niezwykle bolesny, więc większość osób może być mało zainteresowana tą formą integracji. Następną wadą jest cena, gdyż za każdą osobę trzeba dać circa 50-100 złotych. Nie jest to jednak najważniejszy wyznacznik, jeżeli nasza firma organizuje takie wydarzenia dość rzadko.