Zakupy

Po kilku miesiącach pracy w Niemczech możesz przyjechać własnym samochodem

Pragnienia kogoś świeżo po szkole? Z pewnością własne auto pozostaje jednym z ważniejszych. Przecież w czasie szkolnym wielu z nich decyduje się na zdobycie prawa jazdy, co jest widocznym znakiem wchodzenia w świat dorosłych. Zapłatę za szkolenie i egzamin najczęściej biorą na siebie rodzice bądź dziadkowie, nawet w połączeniu z upominkiem na 18 urodziny. Jednak z wejściem w posiadanie pojazdu może być już trudniej. Nie da rady podołać temu bez podjęcia zatrudnienia oraz oszczędzania. Czy da się uzyskać środki na furę nie napadając na bank oprócz skoku na bank?

Spokojnie, nikt tu nie będzie nawoływał do łamania przepisów! Właśnie do tego zostały stworzone banki, by pomagać w trudnym zadaniu ogarniania finansów. Niektórzy wybierają drogę na skróty i nabywają pierwszy z brzegu stary samochód, który trafił do nas z Niemiec i może jeszcze trochę pojeździć. Często świeżo upieczony posiadacz prawa jazdy nie potrafi się doczekać własnych czterech kółek. Zbiera drugie tyle, ile wydał na kurs prawa jazdy lub nieco więcej i decyduje się na przeznaczenie  wakacyjnej pensji na auto, które najprawdopodobniej lata świetności posiada jedynie we wspomnieniach. Rzadko się zdarzają wyjątkowe przypadki, np. wejście w posiadanie auta z przebiegiem 15 tys. km od niedzielnego kierowcy lub zakup oldskulowego modelu, którym ktoś zamierza się zaopiekować w cenionym warsztacie. Takie romantyczne decyzje trafiają się uczniom lub studentom, dlatego że ten piękny okres  przeznaczony jest właśnie na eksperymenty, także w dziedzinie motoryzacji.

Praca i kredyt w Niemczech – niezawodny pomysł na swoje cztery kółka lepszej klasy

Nauka skończona, pora zdecydować się na planowanie przyszłości. Czy uda się w ten okres wjechać lepszym wozem? Prowadzą do tego trzy drogi – można liczyć na hojność zamożnych rodziców, znaleźć pracę i zbierać na auto przez kilka lat lub wyszukać bezpieczny model opłacenia zakupu konkretnego pojazdu. Jeśli praca to konieczność, możemy to obrócić na swoją korzyść i już po niedługim czasie zasiąść we wnętrzu wyśnionej furki. Stale wielu zaczynających pracę decyduje się na taki model. Ale jest jeszcze wersja dla przedsiębiorczych – kredyt w RFN, który zapewni możliwość nabycia auta u źródeł i pozyskania pieniędzy na spłatę.

Jako zatrudniony możesz starać się o pożyczkę

Czy to działa?. Praca za granicą powoduje konieczność zaistnienia w systemie finansowym naszych zachodnich sąsiadów. Do tego będzie nam potrzebne niemieckie konto – jako podstawę złożenia wniosku o pożyczkę. Posiadamy zatrudnienie, zatem dysponujemy środkami do spłacana, a kredyt w Niemczech oferuje opcje różnych wariantów rozliczenia.