Zdrowie

Olej kokosowy – czemu jest tak cenny?

Oparte o naturalne składniki właściwości zdrowotne oleju kokosowego cieszą się coraz większym uznaniem – i jak można przejść obok tego obojętnie! Wyśmienicie sprawdza się on nie wyłącznie jako dodatek do dań, lecz także w przemyśle kosmetycznym. Czemu uwielbiamy olej kokosowy i w jaki sposób możemy wykorzystać go w standardowej pielęgnacji?

Olej kokosowy – produkt o multum sposobów na używanie

Widoczne gołym okiem stosowanie oleju kokosowego gwarantuje moc plusów, , które to zapewne pozytywnie oceni większość przedstawicielek płci pięknej dbających o piękno. Zastosowanie oleju w kosmetyce to nie tylko pielęgnacja skóry (szczególnie suchej) – chociaż niezaprzeczalnie od tego warto rozpocząć. Preparat odznacza się mocnym działaniem odżywczym a także zwilżającym, a poza tym należycie się wchłania a także roztacza wokół tak bardzo uwielbianą przez nas woń. Aplikowany na twarz, pozbywa się trądziku dzięki zawartości przeciwdziałającego bakteriom kwasu laurynowego; zapewnia poza tym zabezpieczenie skóry przed promieniami słonecznymi. Podobnie preferowanym typem serum na bazie oleju kokosowego są preparaty do pielęgnacji włosów. Zawierające w swoim składzie olej kokosowy odżywki i maseczki skutecznie wzmacniają kosmyki , jak również przeciwstawiają się ich nadmiernemu wysuszaniu.

Jak zastosować olej kokosowy do swojej produkcji specyfików?

Oprócz wspomnianych zastosowań, specyfik sprawdzi się też jako podstawa do stworzenia innowacyjnych naturalnych produktów które posłużą twojemu zdrowiu , a także wyglądowi. Będąc zaopatrzonym we właściwe komponenty, mamy możliwość sporządzić w zaciszu mieszkania mieszanki, które odnajdą się równie stuprocentowo jak markowe preparaty. Korzystając z oleju kokosowego, jest opcja, by samodzielnie wytworzyć efektywną pastę do zębów bez zawartości fluoru i efektywnie zwalczającą próchnicę. Odmiennym równie ciekawym sposobem na samodzielne wytwarzanie jest oparty o naturalne składniki dezodorant. Jedyne co trzeba, to zmieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy jak również olejek eteryczny posiadający cechy antyseptyczne – w ten sposób wytworzymy ponad wszelką wątpliwość wiarygodny preparat wolny od zbędnych składników. Pośród zaufanych pomysłów na jego zastosowanie znajdzie się przy tym miejsce na opisaną wcześniej maseczkę do włosów i peeling pielęgnujący. Panowie jednakże po wielekroć wykorzystują olej kokosowy jako piankę do golenia. Z tego wynika, iż opcji jest autentycznie wiele!