Dom

Niewielki budynek na działce POD? Rewelacja!

Zdarza się, że nie mamy koncepcji, jak postąpić z posiadaną działką pracowniczą. Sprzedać i mieć problem z głowy czy w ogóle o niej nie myśleć? Nie rób tego! Istnieje trochę pomysłów jej efektywnego wykorzystania. W związku z tym najlepiej przybliżyć trochę opcji – jak zagospodarować ogródek .

Altana czy domek letniskowy – w co warto zainwestować?

To w jaki sposób zagospodarujemy naszą działkę zależy wyłącznie od tego, czego akurat potrzebujemy. Niezależnie od lokalizacji ogródków bardzo ciekawym rozwiązaniem bywają domki drewniane, z dużym potencjałem na oderwanie się od codziennego życia i dać sobie szansę na coś pozwalającego wypocząć. Wystarczy pojechać w piątek do takiego domku i oddalić myśli o obowiązkach oraz problemach dnia codziennego. Jednak musimy pamiętać, że sytuacja nie jest taka prosta, jak byśmy tego chcieli. Weźmy pod uwagę, że na takiej działce nie wznosi się konstrukcji, której sumaryczna powierzchnia zabudowy okaże się wyższa niż 35 m2 powierzchni. Powinniśmy mieć to na uwadze, rozpoczynając podjęcie budowy. Jednak gdy go postawimy, to będziemy mogli cieszyć się niesamowitymi grillami z najbliższymi albo przyjaciółmi. Bardzo dobrze, gdy działka pracownicza jest oddalona od twojego stałego adresu, gdyż wtedy możemy spokojnie sobie odpocząć, nie zastanawiając się o tym, co teraz dzieje się w domu. Inną interesującą wersją na budowę na działce pracowniczej będzie altana. Postawienie altany jest tańsze niż domki drewniane, a posłuży tak samo dobrze do spędzania czasu w wypróbowanym gronie. Jednak altanka nie chroni tak skutecznie przed opadami i wiatrem, przez co podczas chłodniejszych momentów możesz mieć ewentualne zmoknięcie lub zmarznięcie.

Na co uważać podczas stawiania altanki lub domku?

Gdybyśmy nie chcieli zdobyć urzędowej zgody na budowę, na pewno musimy zatroszczyć się o dopilnowanie rozmiarów budowli i nie wybudować ponad 35 m2. Pamiętajmy, że wysokość również ma urzędowe ograniczenia: 4 m rzy dachu płaskim i 5 m przy dachu stromym. Jak zagospodarować ten metraż, by wyposażyć domki drewniane mazowieckie ergonomicznie i pomieścić tam niezbędne rzeczy? Kompletne wyposażenie może sprawić kłopoty z rozmieszczeniem, ale wesprzeć może ergonomia. Dlatego opłaca się nabyć schemat budowy innowacyjnego domku, dzięki którym dokładnie zaplanujemy wystrój.