Dom

Lampy sufitowe do salonu – luksusowo, czy najprościej?

Lampy sufitowe do naszego reprezentacyjnego pomieszczenia często są oświetleniem głównym. Nie mamy zamiaru jednakowoż odbierać im finkcji dekoracyjnej, która to zdecydowanie powinna korespondować Co wziąć pod uwagę wybierając lampy do salonu?

Plafon? A może żyrandol?

Lampy sufitowe do salonu, które pojawiają się w kolekcjach salonów wnętrzarskich

iż pomysły projektantów są przemożne, a wybranie wymyślnej lampy nie musi wiązać się z dużymi nakładami pieniężnymi. Decyzja odnośnie estetyki nowej lampy bywa naprawdę trudna. Przede wszystkim stawiamy sobie pytanie: jaką funkcję koniecznie muszą realizować nowe lampy?

Przy wyborze koniecznie uwzględnijmy wymiar wnętrza oraz jego ukształtowanie. W sytuacji gdy w grę wchodzi oświetlenie salonu typowo reprezentacyjnego potrzeba będzie zdecydowanie więcej niż jednego punktu oświetleniowego. Lampy będą dodatkowo musiały świecić jasno i wyraziście.

W inny sposób wyposażymy pomieszczenie, które jest dodatkowo miejscem wypoczynku, miejscem do spotkań oraz zakątkiem do pracy. W tym przypadku lampy sufitowe przeznaczone do pokoju dziennego dobrze będzie zawiesić w koronnym punkcie wszystkich stref. W zakamarku wyposażanym z myślą o pracy i nauce, może to być niewielka lampka lub plafon, które emitują jasne światło. Zakątek w której będziemy odpoczywać potrzebuje oświetlenia o cieplejszej barwie, natomiast ta, gdzie podejmujemy gości może być podświetlona dekoracyjną lampą.

 

Tagged , ,