Dom

Jak nie zalać łazienki biorąc prysznic w wannie

Remontując łazienkę musimy ustalić – wanna albo prysznic? Podejmując tą ważną decyzję, należy przemyśleć wiele aspektów. Wybierając wannę, możemy dostosować ją tak, żeby pełniła ona także funkcję natrysku. Niestety prysznicu nie da się tak rozbudować by stał się wanną. Producenci sanitariów łazienkowych stają na głowie, żeby każdego roku wprowadzić nową ofertę, eleganckich i oryginalnych rozwiązań, dzięki którym łazienka będzie wyglądać elegancko a także będzie spełniała swoją funkcję.

Kabino-wanna – opcja z remontem

Niezwykle ciekawym i funkcjonalnym zestawem jest kabino-wanna. Pozwala ona wziąć rozluźniającą kąpiel, a dzięki specjalnemu parawanowi woda nie rozchlapuje się podczas szybkiego prysznicu. Propozycja ta zyskuje na popularności, dlatego też producenci wyposażenia łazienek ubiegają się w proponowaniu tego rodzaju zestawów. Dzięki coraz szerszej ofercie kabino-wanien posiadamy możliwość dobrania kompletu pod rozmiary łazienki a także wyszukania atrakcyjnego wzornictwa oraz charakteru. Decydując się na gruntowny remont łazienki, możemy zakupić perfekcyjną kabino-wannę. Co jednak, gdy nie stać nas na gruntowny remont lub wanna, którą mamy była świeżo zamontowana i szkoda jej wyrzucać?

Nieduża modyfikacja wanny

Montaż kabino-wanny to duża inwestycja, stąd też aby zaoszczędzić pieniądze, możemy zdecydować się na zakup pojedynczych elementów. Dopasowanie wanny aby pełniła także rolę natrysku nie będzie już takie drogie.
Wydawać się może, że montaż słuchawki prysznicowej załatwi sprawę porannych kąpieli. Niestety bez dobrej osłony, nasza łazienka zawsze byłaby zalana. Niewątpliwie należy zainwestować w odpowiednią formę osłony, żeby po każdej kąpieli nie musieć wycierać całej łazienki.
Najłatwiejszym podejściem jest niewątpliwie dobrze nam znana zasłonka prysznicowa.
Na nasze szczęście, przeminęły już lata 90’te kiedy to wieszało się brzydką oraz często niehigieniczną ceratę w celu uchronienia podłogi przed strumieniem wody.

Współczesne osłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z brzydkimi ceratami z ubiegłych lat. Poza zasłoną posiadamy też szeroki wybór powszechnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny – wygoda i bezpieczeństwo

Świetnym gadżetem, w jaki warto się zaopatrzyć kiedy planujemy brać prysznic w wannie jest siedzisko do wanny. Stołeczek ułatwi nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedzisko sprawi, że namydlenie ciała oraz ogolenie nóg nie będzie już problemem nawet podczas pospiesznego prysznicu. Gadżet ten obok wygody zapewnia również większe bezpieczeństwo, minimalizuje ryzyko wywrócenia. Siedzisko do wanny musi spełniać kilka wymogów aby dobrze spełniało swoją funkcję.
By było komfortowe musi mieć właściwą wielkość.

Kolejnym aspektem jest rodzaj montażu. Siedziska mogą być montowane do wanny, do ściany, albo po prostu do niej wstawiane.